logo

Blog Without Sidebar+button

Small Caption Allowed Here

Zawodnicy Aeroklubu Częstochowskiego tryumfują na zawodach w indoor skydivingu w Wielkiej Brytanii.

  Kilkuset zawodników z 25 krajów rywalizowało w weekend (7-8 kwietnia) w brytyjskim Bradford w imprezie Bodyflight Word Challenge. To jedne z największych na świecie zawodów w lataniu w tunelu aerodynamicznym. Nie zabrakło reprezentantów Aeroklubu Częstochowskiego – w kategorii Rookie pojawił się zespół Omega4Way, w kategorii A wystartował Olczyk Flyspot Team. Nasi zawodnicy wrócili do kraju z medalami. Omega zdobyła srebro, team Olczyków rozbił bank zgarniając złote medale. Warto dodać, że to ich pierwszy krążek z najcenniejszego kruszcu w zawodach rangi międzynarodowej. Trenerem obu ek
Czytaj więcej

Zawodnicy i działacze Aeroklubu Częstochowskiego docenieni

Częstochowski magistrat uhonorował sportowców, którzy mogą się pochwalić ubiegłorocznymi sukcesami na arenach Polski i świata. W sumie nagrodzono 128 osób – zawodników, trenerów i działaczy. Podczas uroczystości w Hali Sportowej Częstochowa każdy z laureatów otrzymał statuetkę. Nagród I stopnia nie przyznano. Laur II stopnia premiowany był dodatkowo kwotą 1700 złotych, za III nagrodę sportowcy inkasowali 750 złotych. W gronie wyróżnionych nie mogło zabraknąć przedstawicieli Aeroklubu Częstochowskiego – rok 2016 był przecież bardzo udanym dla naszych zawodników. Nagrodę III stopnia otrzym
Czytaj więcej

Hala TZN-u areną zmagań modelarzy

Ponad 30 zawodników z Częstochowy, Łasku czy Grodkowa wzięło udział w rozgrywanych w niedzielę (19.03) Otwartych Mistrzostwach Częstochowy Modeli Halowych w popularnych klasach F1N i A-6. Pierwsza to modele szybowców wyrzucane z ręki. W drugiej startują konstrukcje ze śmigłem napędzanym gumką. Próby odbywały się w hali sportowej Technicznych Zakładów Naukowych. – Modelarstwo, nawet to najprostsze, jest trudną dziedziną. Trzeba wykazać się zdolnościami manualnymi, ale nie tylko. Ważna jest kondycja i koordynacja ruchowa w przypadku klasy F1N. Z kolei modele w klasie A-6 cechują się wyjątk
Czytaj więcej

Kolejny sukces modelarzy ACz

Młodzi częstochowscy modelarze Aeroklubu Częstochowskiego z sukcesem w Ogólnopolskich Zawodach Modeli Szybowców Halowych klasy F1N rozgrywanych 26 lutego w Krakowie. W kategorii młodzików pierwsze miejsce zajął Jakub Kukla, na piątym uplasował się Wiktor Wieczorek. Zawody zaliczane są do Pucharu Polski. Imprezę zorganizowało Młodzieżowe Towarzystwo Sportowo-Rekreacyjne „Sowiniec” wraz z Młodzieżowym Domem Kultury „Dom Harcerza” w Krakowie.  Zawody zostały rozegrane zgodnie z obowiązującymi przepisami AP dla konkurencji F1N. Każdy zawodnik mógł zgłosić 3 modele W klasie młodzików, w
Czytaj więcej