Promocja na szkolenie szybowcowe

Jeśli marzyłeś kiedykolwiek o oderwaniu się od szarej rzeczywistości i poszybowaniu w przestworza jak ptaki, trafiłeś na idealną okazję!

Ośrodek Szkolenia Lotniczego Aeroklubu Częstochowskiego, zachęca wszystkie osoby do skorzystania, ze specjalnej oferty świąteczno noworocznej na teoretyczny kurs szybowcowy.

Tylko teraz decydując się na wykupienie kursu szybowcowego do końca stycznia 2015r zostaniesz objęty 15% rabatem.

Teoretyczny kurs szybowcowy obejmuje 65 godzin wykładów z następujących dziedzin lotniczych:

• Prawo lotnicze
  • Ogólna wiedza o szybowcu
  • Osiągi i planowanie lotu
  • Człowiek – możliwości i ograniczenia
  • Meteorologia
  • Nawigacja
  • Procedury operacyjne
  • Zasady lotu
  • Łączność
  • Ogólne bezpieczeństwo lotów

Warunkiem dopuszczenia do lotów praktycznych jest zaliczenie egzaminów z wiedzy teoretycznej przedstawionej podczas zajęć, obecność na min. 75% wykładów, posiadanie ważnego orzeczenia lotniczo-lekarskiego klasy 1 lub 2, pisemna zgoda rodziców w przypadku osób poniżej 18 lat.

Bliższych informacji odnośnie kursu można zasięgnąć pod numerem tel:

lub pisząc na adres: acz@aeroklub-czestochowa.org.pl

„Latanie na szybowcach jest nie tylko sportem: jest sztuką, która kryje w sobie wiele doznań estetycznych i daje pilotowi o wiele więcej zadowolenia niż lot samolotem. Dopiero latanie na szybowcach jest prawdziwym lataniem bo opiera się na znajomości powietrza…” Janusz Meissner